Po biżuterię idź do sklepu metalowego

Dotychczas po biżuterię wybieraliśmy się do jubilera. Ale wystarczy odrobina kreatywności, kolorowa linka, którą zamotamy sobie na nadgarstku i bransoletka gotowa. Szlachetny kruszec nie jest już w cenie. Doskonałym przykładem na to, jak tworzyć biżuterię z materiałów pozornie nie biżuteryjnych i osiągnąć sukces sprzedażowy jest Anna Orska. I jest zapewne prekursorką tworzenia tego typu biżuterii w Polsce.

Ostatnia kolekcja Orskiej to linia Bambu – połączenie metalu z bambusem – wydaje się być dość ryzykownym pomysłem, ale wystarczy zobaczyć całą kolekcję i uwierzyć, że można i nawet trzeba poszukiwać nowych materiałów w tej dziedzinie. Efekty są spektakularne.  Linki żeglarskie czy alpinistyczne użyte zostały przez projektantkę w kolekcji Extreme Sport, a śrubki i nakrętki pozwoliły stworzyć kolekcję Machiny. W Revolt natomiast Anna Orska odwzorowała naboje z pistoletów – kolekcja skierowana jest dla szeroko pojętych buntowników. W sesji zdjęciowej Revolt biżuterię prezentował Marcin Różyc – znany dziennikarz modowy (redaktor magazynu Exklusiv, prowadzący warsztaty dziennikarstwa modowego Art & Fashion Festival w Poznaniu).
Każda z jej kolekcji jest dowodem na to, że inspirację do stworzenia biżuterii można odnaleźć praktycznie wszędzie. Anna Orska jest płodną projektantką, jej kolekcje są kreatywne, zabawne, więc nie dziwi jej popularność. Tak samo jej ostatnia komercyjna kolekcja dla marki Kruk Krople czaruje – nieszablonowe wykorzystanie mosiądzu, piękne formy – nic tylko kupować.
Biżuterię sygnowaną nazwiskiem projektantki kupicie w jej , a także w salonach firmowych – w Starym Browarze w Poznaniu i na Mokotowskiej 26 w Warszawie.

 Jak się okazuje ręcznie robionej biżuterii z niestandardowych materiałów jest trochę. Anna Ławska ewidentnie jest częstą klientka sklepów metalowych. Wykorzystuje śrubki i nakrętki wbrew ich oryginalnemu przeznaczeniu – misternie połączone tworzą bardzo prostą i oryginalną biżuterię. Anna studiuje na Wydziale Wzornictwo na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Projektowaniem biżuterii zajmuje się już dwa lata.

Więcej przykładów biżuterii autorstwa Anny znajdziecie na jej stronie, a na zakupy zapraszamy do sklepu Cloudmine.


Marka Roboty Ręczne to inny przykład na to jak stworzyć biżuterię z materiału wprawdzie używanego do tworzenia ubrań, ale raczej nie kojarzącego się z biżuterią. Wełniane bransoletki wydają się być absurdem, ale takim nie są – uwierzcie. Zwłaszcza, że w swojej ofercie Roboty Ręczne proponują także modułowe bransoletki z linek i sznurków, albo właśnie robione na drutach bransolety z sznurków imitujących skórę. Kombinacji jest wiele – wydaje się, że w tworzeniu nowych modeli nic nie ogranicza twórczyń marki. Patrząc na rosnącą popularność bransolet od RR musimy przyznać – jest to świetny sposób na biznes – robić coś, co się lubi i jeszcze na tym zarabiać. 
Biżuterię RR kupicie w sklepie firmowym marki i w Cloudmine.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *