Digital Fashion Show


12 i 13 marca we wrocławskiej Klubogalerii Szajba odbędzie się multimedialna impreza spod znaku mody i nowych mediów. Dwa weekendowe wieczory wypełni formuła fashion movie – filmów modowych autorstwa młodych polskich  filmowców, muzyków i projektantów. Święto mody w Szajbie uzupełnią pokazy towarzyszące, video performance i wydarzenia muzyczne.

Celem przedsięwzięcia jest poszukiwanie nowych środków wyrazu dla eksponowania mody i nadawanie indywidualnych znaczeń kolekcjom młodych projektantów.
– Chcemy włączyć świat mody w przestrzeń sztuki multimedialnej, dzięki współpracy pomiędzy artystami, specjalizującymi się w różnych dziedzinach twórczości; filmie i muzyce –  mówi Grzegorz Twaróg, pomysłodawca projektu – Otwarta formuła pozwala na kreatywne spotkanie oraz wymianę inspiracji wśród artystów zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu. Ich wspólna praca zaowocuje powstaniem pięciu oryginalnych fashion movie, których pokaz premierowy odbędą się 12 marca we wrocławskiej Klubogalerii Szajba. – dodaje Twaróg.

Fashion movie to obecnie najskuteczniejsza, „nie pokazowa” forma zarówno promowania mody jak i tworzenia wizerunku. Coraz szerzej posługują się nią największe światowe marki jak i awangardowi projektanci jak Gareth Pugh.
Do projektu Digital Fashion Show w Szajbie, zaproszeni zostali m.in. tacy artyści jak: Dariusz Szermanowicz, Grzegorz Adamski, Adam Tarasiuk, Piotr Naumowicz/ Obraz. Max Skiba, Digit-All-Love, Łukasz Mrozu Mróz i Dawid Zając (Neony)/ muzyka. Oraz projektanci: Varvara Frol, duet Bartek Michalec i Dagmara Rosa, Phillip Roth czy Agnieszka Światły. Ich zadaniem będzie stworzenie spójnej formy audio-wizualnej, w której moda posłuży jako pretekst dla narracji fabularnej, estetycznej lub symbolicznej.
– Pierwsze trzy tygodnie lutego to czas na produkcje i montaż. Efekty zobaczymy 12 marca 2011 r. na gali premierowej. Mamy nadzieje, że filmy artystów będą również gościć na polskich i zagranicznych festiwalach poświęconych filmom modowym (m.in. video show off podczas ogólnopolskiej imprezie modowej „Poland Fashion Week”) – mówi Grzegorz Twaróg z Klubogalerii Szajba.

W sobotę o godzinie 21:00 rozpoczynają się pokazy dla zaproszonych gości. Wśród dwustu zaproszonych na premierę, pojawią się gwiazdy filmu, telewizji i teatru a także projektanci, styliści i postaci ze świata biznesu. After party po premierowych pokazach rozkręci dj i producent Max Skiba. Jednak Digital Fashion Show to nie tylko projekcje filmów modowych, ale w pełni zakomponowana impreza z narracją taneczną i pokazami towarzyszącymi. Wśród nich m.in. video performance czy wystawa biżuterii szklanej Marcina Litwy. Ci, którzy nie zdobędą zaproszeń na premierę, mogą rezerwować niedzielny wieczór. Od godziny 19, rozpocznie się Open Show – dostępne dla wszystkich głodnych modowej świeżości.
– Międzynarodowe festiwale filmów modowych (formuła, do której docelowo dążymy) przyciągają rocznie publiczność porównywalną z ważniejszymi festiwalami filmów fabularnych, kreując wizerunek nowoczesnych metropolii i podnosząc rangę miast, w których są organizowane. M.in. dlatego organizujemy nasz Digital Fashion Show wspólnie z Instytucją Kultury – Wrocław 2016, która wspiera miasto w rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury – dodaje Grzegorz Twaróg.

Więcej informacji na stronie www.digitalfashionshow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *