Fashion Designers Awards 2011

Polska moda rozwija się i wszystkie wydarzenia związane z wspieraniem rodzimych projektantów są godne wspierania. Fashion Designers Awards to konkurs dla młodych i zdolnych projektantów, czy może lepiej –  aspirujących do miana projektantów młodych ludzi. Jeszcze do 25 lutego można wysyłać swoje zgłoszenia na konkurs. Półfinalistów konkursu zobaczymy 16 kwietnia w Złotych Tarasach.

Laureaci poprzednich edycji udowadniają, że uczestnictwo w tym konkursie bardzo pomaga karierze. Kto nie pamięta sukienki Sabriny Pilewicz z pocałunkiem Lichtensteina. Sabrina odnosi sukcesy, jej torebki i sukienki noszą nasze celebrytki, co akurat nad Wisłą jest prostą drogą do sukcesu medialnego. Praktyka w pracowni Georgesa Chakry (nagroda FDA) była dla niej świetnym doświadczeniem i okazją do pracy przy kolekcji, która została pokazana na nowojorskim fashion weeku.

Piotr Drzał to kolejny laureat zeszłorocznej edycji FDA – wygrał między innymi staż w domu mody Georgesa Hobeiki w Bejrucie.  Może nie szturmuje salonów (czy raczej jego kreacje), ale też jego ubrania są  inne. Bardziej interesuje go eksperymentowanie z konstrukcją projektowanego przez niego ubrania, brzydota dla niego jest piękna – to sprawia, że nie jest typowym projektantem kreacji na czerwony dywan.

W tym roku przewodniczącym jury konkursu został Ricardo Preto – portugalski projektant. Poza tym w jury mamy same topowe nazwiska jeśli chodzi o polską modę – Joanna Klimas, Maciej Zień, Izabela Łapińska, Paprocki&Brzozowski czy Mariusz Przybylski. I oczywiście Joanna Sokołowska – Pronobis – pomysłodawczyni całego wydarzenia. Więcej o FDA przeczytacie tu. Szkoda może, że nie ma w jury młodych projektantów – zapewne obrady byłyby wtedy bardziej emocjonujące.

Ciekawe czy w tym roku pojawią się jakieś nowe nazwiska w polskim światku modowym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *