Justyna Chrabelska / Jesień-Zima 2012-2013

Nadchodzący sezon u Justyny Chrabelskiej to udany mariaż sportowej nonszalancji i klasycznych form, charakterystycznych dla projektanki. Kolorystyka, niektóre elementy kolekcji przywodzą na ludowe stroje podhalańskie – być może jest to daleko idące skojarzenie, ale kolory ecru, czerwień czy granat plus formy sukienek, bluz, spódnic przywodzą na myśl takie właśnie źródło inspiracji projektantki (ale to tylko nasze domysły).

Całą kolekcje można podzielić na trzy części. Pierwsza, w k†órej doszukaliśmy się elementów ludowych, odszyta jest z mięsistej wełny w kolorze złamanej bieli, bawełny o grubej fakturze, jedwabnych żakardów i melanżu wełny z kaszmirem. Sportowe elementy kolekcji w kolorze czekolady, odszyte z szlachetnej odmiany ortalionu zmieniają swój codzienny charakter, nie są już tylko bluzami czy kurtkami na deszcz, mogą stanowić główny element czy dopełniać stylizacji na każdą okazję (w końcu Isabel Marant udowadnia to z każdym sezonem – sportowa bluza jest dobra na wszystko). Sukienki, bluzki czy sportowe spodnie w kolorze ciemnego wina doskonale nadają się na dzien, jak i na wieczorne wyjścia. Trzecia część kolekcji, odszyta z wełnianych dzianin, utrzymana w kolorach beżowym i błękicie jest już bardzo spokojna, codzienna, chciałoby się powiedzieć domowa.

Wspólnym mianownikiem kolekcji jest trójkąt, który pojawia się prawie każdej sylwetce, albo w formie wszytego gorsu w sukience, body czy kombinezonie czy jako niesymetryczne wykończenie dołów spódnic czy sukienek, w wycięciach przy szyi w bluzach, czy wreszcie w ogólnym kształcie, w który można wpisać sylwetkę odzianą w bluzy z krótkimi, kimonowymi rękawami.

Zdjęcia: Robert Ceranowicz / ShootMe
Stylizacja: Sara Milczarek
Makijaż: Magdalena Łach / Firma Kokarda
Modelka: Asia P / New Age Models

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *