Kartka z pamiętnika


Nowa kolekcja est by eS na jesienną słotę i zimne poranki nazywa się Diary. I taka też jest. Jak pamiętnik, jak zapisane ulotne chwile, spostrzeżenia czy obserwacje.  Czytam sobie informacje prasową o kolekcji, gdzie jest napisane – „projektantka marki – Gosia Sobiczewska – nie kusi spektakularnymi trendami”. Dla jednym może być to wada, dla mnie jest to zaleta. Być może chodzi o zwykłą dojrzałość? Sama nie wiem.

Gdy patrzę na projekty est by eS przypominam sobie pierwsze moje zachłyśnięcie się nieoczywistym wykończeniem ubrania. Dostałam czerwone szorty Marca Jacobsa i byłam wprost zafascynowana tym, jak te spodenki były wykończone od wewnątrz. Wpuszczane kieszenie były uszyte z białego materiału w granatowe kropki. Gdy je na siebie założyłam, nikt nie mógł dostrzec tego detalu. Ale ja o nim wiedziałam. I ewidentnie sprawiało mi to radochę.

Tak też jest z ubraniami est by eS. I to nawet nie chodzi o rzeczy z obecnego sezonu. Dbałość o wykończenie, o to jak dany ciuch wygląda od zewnątrz i od wewnątrz wprawia mnie w nieustający zachwyt. I tak też trzeba oglądać ubrania marki. Nie tylko mierzyć, ale i oglądać. No i oczywiście nosić.

Sezon jesień-zima 2013/2013 to ubrania z bawełen i dzianin, miękkie i wygodne – co ważne, gdy zakładamy na siebie kilka warstw. W kolekcji odnajdziecie także dżins. Kolorystyka to czerń (za którą bardzo dziękuję) i szarość, którą dopełniają bordo i lazur. Tak samo tkaniny występują w kontrastujących ze sobą zestawieniach – ciemna jodełka przełamana jasnym boucle to jedna z takich par.

Gdzie kupicie ubrania marki est by eS? Oczywiście w multimarkowym sklepie online Mostrami.pl.

Ważne: Z powodu wynikłej dyskusji na temat etyki w modzie, stwierdziłam, że ważną informacją dla niektórych będzie to, że kolekcja została odszyta z materiałów polskiego i niemieckiego pochodzenia (nie sprowadzonych z Niemiec, a wyprodukowanych w Chinach, tylko WYPRODUKOWANYCH w niemieckich tkalniach). Kolekcja została odszyta przez polskie szwaczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *