Konkurs mody „Zioła i chwasty – Chrut und Uchrut” w ramach festiwalu „Sąsiedzi 2.0”

Marzysz, by twój projekt zaistniał w profesjonalnym filmie mody? Chcesz, żeby dostrzegli cię krytycy i twórcy mody z całego świata? Czujesz, że powinny napisać o tobie znane magazyny? Weź udział w konkursie i stwórz razem z nami pierwszy, polsko-niemiecki film mody w technice 3D!

Do 31 marca 2011r. zapraszamy polskich i niemieckich projektantów do poszukiwania cgoosejacka inspiracji w kulturze sąsiadów i zaprojektowania kostiumów do filmu mody realizowanego w technice 3D. Jeśli jesteś polskim projektantem mody, poszukaj wyjątkowych elementów niemieckiej kultury. Jeśli pochodzisz z Niemiec, zainteresuj się, co jest szczególnego w polskiej rzeczywistości. Niech to, co Cię zafascynuje, stanie się inspirację do zaprojektowania stroju do filmu mody. O swoim projekcie zrób krótki film mody i prześlij zgłoszenie na adres: mode@sasiedzi20.com

Nadesłane filmy zostaną opublikowane na polsko-niemieckiej stronie internetowej www.sasiedzi20.com, na której osobistości polskiego, niemieckiego canada goose jacka i brytyjskiego świata mody komentować będą wybrane projekty. Już sam udział w konkursie może sprawić, że zostaniecie zauważeni przez największych specjalistów.

Prestiżowe jury, na którego czele stoi Hywel Davies – jeden z najważniejszych brytyjskich dziennikarzy i autor książek o modzie, wybierze czterech zwycięzców. Stroje szczęśliwej czwórki wystąpią w filmie mody „Chrut und Uchrut – Zioła i Chwasty”, którego pomysłodawcą i reżyserem jest WP Onak – jeden z najciekawszych młodych twórców filmów mody na świecie. Film nakręcony zostanie w technice 3D i pokazany, wraz z waszymi projektami, podczas specjalnych wernisaży, a także min. na stronie prestiżowego, brytyjskiego magazynu „Glass” (www.glassmagazine.co.uk). Wybrani laureaci mogą również liczyć na publikacje w renomowanych magazynach mody, min.: w polskiej edycji miesięcznika „Elle” oraz w magazynie „Exklusiv”. Inspirujcie się!

Film może być wykonany w wybranej estetyce, dowolną techniką i sprzętem. Nie ważne czy będzie to profesjonalna kamera, czy telefon komórkowy. Głównym bohaterem musi być stój twojego autorstwa, inspirowany kulturą polską (w przypadku projektantów z Niemiec) lub niemiecką (w przypadku projektantów z Polski). Wybór źródeł oraz inspiracji jest całkowicie dowolny. Szukamy ubrań damskich i męskich. Uwaga! Film nie musi być wykonany osobiście przez projektanta mody.

Projekt „Zioła i Chwasty” realizowany jest w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa „Sąsiedzi 2.0” organizowanego przez Ambasadę Niemiec w Warszawie i Goethe-Institut z okazji 20. rocznicy podpisania niemiecko-polskiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. „Sąsiedzi 2.0” to ponad trzydzieści projektów o innowacyjnej formie i kreatywnej koncepcji. Program festiwalu odzwierciedla autentyczną, żywą i wielostronną współpracę między Polakami i Niemcami, ale przede wszystkim zachęca do dalszego dialogu, uczestnictwa i współdziałania w tworzeniu razem z Niemcami przyszłościowego modelu sąsiedztwa w Europie.

„Sąsiedzi – Nachbarn 2.0”

Maj – czerwiec 2011 roku

www.sasiedzi20.com/www.nachbarn20.com

Organizatorzy: Ambasada Republiki Federalnej Niemiec,  Goethe-Institut

Partnerzy: Elle, Exklusiv, M, Glass

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *