Maison Martin Margiela i H&M


Wczorajsze plotki zostały potwierdzone oficjalnym komunikatem marki H&M – już tej jesieni w około 200 sklepach popularnej szwedzkiej sieciówki pojawi się w sprzedaży kolekcja projektancka domu mody Maison Martin Margiela.

Co czytamy w oświadczeniu prasowym?

MAISON MARTIN MARGIELA to jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych domów mody ostatnich trzydziestu lat. Jestem niesamowicie podekscytowana tą współpracą, dzięki której fani mody na całym świecie będą mieli okazję nosić ubrania przygotowane specjalnie przez MAISON MARTIN MARGIELA. Ta współpraca będzie wspaniałym i pamiętnym wydarzeniem w modzie – mówi Margareta van den Bosch, Creative Advisor H&M.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zaprezentować ubrania MAISON MARTIN MARGIELA w H&M i zaproponować nową interpretację naszej wizji. Demokracja w modzie zawsze była w centrum naszego rozumienia jej, a współpraca z H&M pozwala nam jeszcze rozwinąć tę koncepcję. Połączymy ze sobą różne światy dwóch domów w sposób, który zadziwi wszystkichMAISON MARTIN MARGIELA.

Kolekcja pojawi się w sklepach 15 listopada. W jej skład wejdą ubrania oraz akcesoria damskie i męskie.

Dom mody Maison Martin Margiela powstał w 1988 roku. Belgijski projektant nigdy nie ujawnił swojej twarzy i samo istnienie pana M. było często dyskutowane i poddawane wątpliwości. Ale taka jest idea Maison Martin Margiela – to  kolektyw projektantów tworzących w bardzo rozpoznawalnym stylu, nigdy jednak ta zespołowa twórczość nie miała na celu przyniesienia sławy jednej osobie. Z resztą sam Margiela odszedł z kolektywu w 2008 roku, by oddać się pasji malarstwa.

Filmowa zapowiedź współpracy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *