NikeLab x Sacai

CHITOSE ABE
Co tu dużo mówić – fanką obuwia sportowego jestem od dłuższego czasu. A co za tym idzie ubrań, które można uznać za sportowe. Może nie jestem dresiarą, ale dobra bluza czy wstawki z siatek w różnych częściach garderoby łapią mnie za serce i portfel. Tym samym chciałabym gorąco podziękować tym wszystkim projektantom i markom sieciowym, którzy co sezon wprowadzają do swoich regularnych kolekcji elementy zaczerpnięte z odzieży sportowej.

Przechodząc do meritum – 19 marca pojawi się w sprzedaży kolekcja NikeLab we współpracy z japońską projektantką Chitose Abe, dyrektor kreatywną marki Sacai. Projektantka definiuje na swój sposób styl sportowy i klasyki marki Nike. Bazując na męskiej konstrukcji odzieży sportowej Nike Chitose nadaje jej kobiecości eksperymentując z konstrukcją i dodając dynamiki nieoczekiwanymi zastosowaniami tkanin sportowych. Plisy, warstwy – Chitose Abe jest mistrzynią w rozkładaniu na czynniki pierwsze klasycznych krojów i tworzeniu nowoczesnych hybryd, interakcji między tym co męskie, a tym co damskie. 

Chitose Abe pracowała dla Comme des Garçons i Junya Watanabe. Od 1999 roku prowadzi swoją markę, Sacai, i jak twierdzi (bardzo idealistycznie), jeśli produkt jest dobrze zaprojektowany, odszyty ze świetnych tkanin, tworzony bez kompromisów, dostępny dla odbiorcy za przystepną cenę, to zawsze znajdzie swojego odbiorcę. Muszę przyznać, że najwyraźniej w przypadku Sacai i projektów Chitose to się sprawdza – marka istnieje na rynku od 15 lat, projektantka jest w 100 % właścicielką marki i nie zamierza tego zmieniać. Czyli warto tworzyć w zgodzie ze swoimi instynktami i nie zgadzać się na półśrodki. W Japonii.

Zdjęcia: Craig McDean
Stylizacja: Karl Templer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *