Not All Off / Fashion Philosophy Fashion Week Poland – część 4, ostatnia.

Niedziela (31.11) to pocieszająco wysokogatunkowa Olga Szynkarczuk (Off), wykształcona w Los Angeles, obecnie podejmująca pełnoetatową pracę projektantki w dużej firmie odzieżowej w Londynie, tworząca lux-folkowe kreacje przy pomocy rodziny i znajomych ( wszystkie dzianiny kolekcji udziergane zostały przez babcię Olgi!). Futurystyczna kolekcja zainspirowana robotyką i podróżami międzyplanetarnymi zainspirowała mnie do wydania sporej sumy na sweter/pelerynę jej projektu. Z natury nieskąpa wydaję jednak pieniądze wyłącznie na wysoce obiecujące projekty i takim własnie chciałabym ogłosić pracę Olgi Szynkarczuk.

Poza tym niedziela przyniosła  radość i rozczarowanie ( z gatunku bolesnych). Po pierwsze (choć bolesne) należy wspomnieć kolekcję marki Aga Pou, która to wywołała po raz wtóry krzywe grymasy na twarzach znacznej części widowni (w niektórych przypadkach spowodowała wręcz ostentacyjne sięgnięcie po publikacje znalezione na siedzeniu!), rażąca tak słabym wykonaniem, że źle założone szwy widocznie były z trzeciego rzędu widowni. Wtórność tych pseudo-awangardowych projektów nie dała się wytłumaczyć niczym.

Poza tym mieliśmy okazję obejrzeć pokaz najświeższej kolekcji Dawida Tomaszewskiego, wychowanka takich sław jak Sonia Rykiel czy japońskidgo duetu występującego pod nazwą Comme des Garcons. Kolekcja nieco szumnie nazwana wizjonerską była naprawdę udana i prezentowała jakość nieobecną na polskim rynku mody, zakładającą możliwość rzeczy niemożliwych, jak zawieszenie kreacji na epoletach z nitów czy połączenie w spodnium bliskich ciału spodni i  luźnej gory bez punktu zaczepienia na ramionach. Całość dopełniona romantycznymi maskami z koronek i tiuli, połączona z niezwykłą dla polskich wybiegów, skomplikowana choreografią stanowiła o mocnym zakończeniu Fashion Week Poland.

Możemy być dumni. Możemy zrobić to jeszcze lepiej w przyszłym sezonie.

 

adres domowy autorki: http://laexpress.pl/

 

 

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *