OFF Out Of Schedule – Jakub Pieczarkowski

Zajawka kolekcji Jesień – Zima 2012/2013 Jakuba Pieczarkowskiego dużo obiecuje. Niby proste w formie futra, ramoneska z ćwiekami, jakich wiele, ale jednak coś w tym jest – może te żebrowania na futrach, a może materiały techniczne wykorzystane w tradycyjny sposób. Może to wreszcie same zdjęcia mają taką moc – mamy nadzieję, że młody projektant Nas nie zawiedzie i pociągnie resztę kolekcji na takim poziomie, a nawet wyższym, niż przedstawione na zdjęciach sylwetki.

Do stworzenia kolekcji, z pokazem której projektant zadebiutuje na łodzkim OFF-ie,  Jakub Pieczarkowski wykorzystał skóry naturalne i ekologiczne, imitacje futer, dzianiny bawełniane, gumę czy koronkę. Zobaczymy też nadruki, zaprojektowane we współpracy z ODIO TEES. Jak mówi sam projektant, każdy z elementów kolekcji będzie dostępny do kupienia w kilku egzemplarzach.

BIO:

Jakub Pieczarkowski. Rocznik ’87. Krakowianin.
Szkoły i osiągnięcia:  Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem, kierunek Rzeźba w drewnie. Studiuje projektowanie ubioru na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest finalistą ogólnopolskich konkursów dla młodych projektantów: New look Design (2009), Re -Act fashion show(2010, 2011).

W tym roku pracuje nad dyplomem w pracowni profesor Barbary Hanuszkiewicz.

PreFall 2012/2013
Zdjęcia: Zbigniew Olszyna
Modele: Sonia Trzewikowska, Maciej Krupka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *