OFF Out Of Schedule – UDA-a

Kolekcja „First on the second” marki UDA-a to kolejna próba w świecie mody stworzenia ubrania dobrego dla obu płci. Czy udana? Trudno to stwierdzić po zajawce kolekcji, na której widzimy jedno ubranie na dziewczynie i na chłopaku. Mamy nadzieje, że przysłowiowy androgyniczny człowiek przyszłości, którego UDA-a chce ubierać,  będzie miał trochę więcej ubrań w swojej szafie. I mamy nadzieję, że uniseks to nie tylko odzianie mężczyzny w spódnicę.

Kolorystyka kolekcji zamyka się na kilku kolorach (czerń, biel, szarość, granat, brąz), na plan pierwszy wychodzi krój i faktura tkanin. Niedokończone, świadomie poddane destrukcji ubrania tworzą sylwetki osadzone mocno w apokaliptycznej wizji przyszłości.

Kolekcja dla odważnych ludzi – tak mówią o „First on the second” projektanci marki. Gdy widzimy ten krzyż na szyjach… No cóż, jaki to bunt – raczej niedojrzałość. Ale marka jest właśnie młoda, więc nie zakładamy od razu najgorszego scenariusza – musimy zobaczyć kolekcję. Pokaz UDA-a w ramach OFF Out Of Schedule zobaczyć będzie można w czwartek, 19.04 o godzinie 15.00.

UDA-a PreFall 2012

Zdjęcia: Greg Adamski

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *