PICTO / B Sides / Jesień-Zima 2012-2013

Przed Wami lookbook jesienno-zimowy marki B Sides, stworzonej przez projektantkę Basię Chrabołowską. Do stworzenia kolekcji PICTO projektantkę zainspirowały słowa Edwarda Steichena “In art, the dynamic is the result of the contemplative” oraz nurt piktorializmu, którego fotograf był wiernym kontynuatorem. 

Kobieta gra rolę pierwszoplanową w tej kolekcji. Ręcznie dziana wełna merynosów otula ciało, okrywa je, ukrywa przed natarczywymi spojrzeniami mężczyzn i jednocześnie odkrywa jej sylwetkę, wabi i kusi.  Sukienki ciasno opinające kobiecą figurę, ażurowe rękawy, długości mini, swetry bliskie ciału, wąskie spódnice – niby tak mało, a jednak dużo. Za sprawą  zróżnicowanych ściegów, kolorów, czy wreszcie kolorów i geometrycznego wzoru, który pojawia się w wielu elementach kolekcji.

Dzianina nie jest prosta w noszeniu – tak z pozoru może się wydawać. Ale nie w przypadku B Sides. Projektantka używa tylko najwyższej jakości wełny. 100 % wełna z merynosów to najdelikatniejsze i najszlachetniejsze włókno naturalne – miękkie i puszyste. Do tego dopasowuje się do kształtu ciała, zima grzeje, a latem chłodzi – jest po prostu idealna.

Strona internetowa marki B Sides

Facebook – fanpage marki B Sides

Zdjęcia: Bartek Warzecha 
Modelka: Iga Drobisz / SPP
Włosy i makijaż: Paweł Bik
Buty: AGA PRUS handmade shoes

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *