Pokaz Joanny Daniło i Gosi Sobiczewskiej na Warsaw Fashion Street

Użytkowe i niebanalne prêt-à-porter to na polskich pokazach mody ciągle spora rzadkość. Ogląda się takie kolekcje, myśli: ładna, efektowna, ale gdzie w tym wyjść i kto to kupi. Jak projektant ma szczęście, jakaś gwiazda się pofatyguje i „wypożyczy” kreację na warszawski czerwony dywan. I na tym kończy się historia wybiegowej sukienki.

Są takie pokazy mody, które niemal całkowicie ignorują potencjalnego klienta, osobę, która prowadzi zupełnie zwyczajne, aktywne zawodowo życie i która chce to życie prowadzić oryginalnie i świadomie ubrana. Na szczęście zdarzają się też pokazy, które doskonale rozumieją potrzeby owego potencjalnego, zainteresowanego modą odbiorcy. Taki pokaz zaserwowały nam ostatnio Gosia Sobiczewska i Joanna Daniło. Ta pierwsza odpowiada za kolekcję ubrań stworzonych pod nazwą est by eS. Ta druga popełniła kolekcję doskonałych, damskich toreb i torebek.

Est by eS. to marka, którą Gosia Sobiczewska stworzyła w 2009 roku. Kolejny, wyraźny krok na drodze modowej kariery projektantki i naturalna konsekwencja jej dotychczasowy doświadczeń zapowiadają się niesłychanie interesująco. Na wybiegu Warsaw Fashion Street Sobiczewska zaprezentowała dopracowane i atrakcyjne sylwetki. Uwagę zwracał granatowy teksas w bardzo kobiecych aranżacjach. Zestawiony z białą, długą, koszulową bluzką, w formie spódnicy, płaszcza i sukienki świetnie sprawdzi się w szafie zarówno młodej dziewczyny, jak i dojrzałej kobiety. Projektantka sięga po ulubione miękkie dzianiny, intrygująco odsłania, rozcina i wywija. Dbałość o detale sprawia, że proste fasony nabierają wyraźnego charakteru.

Joanna Daniło o torebkach wie wszystko. Mistrzyni minimalistycznych form w nietuzinkowych interpretacjach na warszawskiej imprezie zaprezentowała modele z premierowej kolekcji sygnowanej własnym nazwiskiem. Wygodne i nienagannej jakości torebki trafiają w gusta kobiet, które od dodatku oczekują eleganckiego wyglądu i uniwersalnego fasonu. W kolekcji Joanna Danilo znajdziemy duże, pojemne torby na dzień, szykownie pomniejszone aktówki, stylowe torebki z klapą, których ponadczasowy kształt i jakość wykończenia sprawiają, że model sprawdza się zarówno z dzienną, jak i wieczorową garderobą oraz niezwykle pomysłowe kopertówki noszone w różnych konfiguracjach i wedle uznania.

http://www.estbyes.com/
http://joannadanilo.com/

Tekst: Anna Wyżykowska
Zdjęcia: Marcin Głowacki


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *