Spirit of 69 / Maldoror / Jesień – Zima 2012-2013

Pokazu kolekcji „Spirit of 69” w Łodzi nie było, o czym pisaliśmy po zakończeniu łódzkiego tygodnia mody. Była prezentacja, a nawet, można powiedzieć, swego rodzaju manifestacja kolekcji. Modele i modelki stali pod ścianą, tłum dziennikarzy i gości kłębił się przed nimi, fotografowie próbowali zrobić przyzwoite zdjęcia sylwetek (mało komu się udało).

I tyle – mamy wreszcie lookbook kolekcji Maldorora. Wprawdzie jedynie męskiej części (damska będzie później), ale jak zwykle u Maldorora lookbook to nie tylko zdjęcia prezentujące poszczególne sylwetki. To mały majstersztyk – i jeśli chodzi o proste zdjęcia Adama Plucińskiego, jak i stylizację modela. Nie sposób nie zwrócić uwagi na mocną inspirację kolekcji. Pisała już o tym Martyna Nawrocka w jej „O skinie w Berlinie”.

W zachwycający sposób projektant wykorzystuje materiał spadochronowy (biały i pomarańczowy). Gra nam na nosie wykorzystując skinowską stylistykę okraszoną elementami SM. Przypomina jednak – to ciągle jest Maldoror – nie dający się wtłoczyć w schemat. U niego nic nie jest takie, na jakie wygląda.

Zdjęcia: Adam Pluciński 
Model: Matthias Świdnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *