Szmaragdy nad Sekwaną – wystawa biżuterii Bulgari w Grand Palais

10 grudnia rozpoczęła się w Paryżu wielka retrospektywna wystawa dzieł sztuki jubilerskiej marki Bulgari.  „125 lat włoskiej świetności”  to przede wszystkim pochwała kunsztu jubilerskiego wielu pokoleń włoskich rzemieślników, ale i (a może przede wszystkim) możliwość obcowania z wyjątkowymi obiektami sztuki użytkowej – bo czymże jest biżuteria tej marki, jak nie małymi dziełami sztuki stworzonymi w charakterystycznym stylu włoskiej sztuki złotniczej. Piękno dla wielu nieosiągalne.

Na wystawie zobaczyć można ponad 600 eksponatów (kolii, zegarków, broszek, spinek, pierścieni, bransolet)  obejmujących wszystkie style projektowania biżuterii.  Niektóre z obiektów nigdy nie były wystawiane publicznie. Zobaczymy tam między innymi naszyjnik księżnej Grace Kelly.

Jedna z sal wystawowych jest poświęcona prywatnej kolekcji biżuterii Elizabeth Taylor w większości podarowanej jej przez Richarda Burtona. Burton mówił, że jedyne słowo po włosku jakie zna Elizabeth to „Bulgari”.

Jeśli znajdziecie się w Paryżu w najbliższym czasie koniecznie wybierzcie się do Grand Palais – wystawa będzie trwać do 12 stycznia 2011.

Na zdjęciach możecie zobaczyć między innymi  naszyjnik Elizabeth Taylor wysadzany zielonymi szmaragdami i białymi diamentami z 1962 roku oraz inne dzieła sztuki jubilerskiej marki Bulgari. A rysunek jest jednym z cyklu, które będziecie mogli zobaczyć w najnowszym numerze Ultra Żurnal już za kilka dni.


1 Comment

  • Jubilerskie napisał(a):

    Wystawa była już dawno, ale biżuteria ciągle piękna. Zobaczył bym na żywo naszyjnik Elizabeth Taylor wysadzany zielonymi szmaragdami i białymi diamentami, to musi być coś pięknego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *