Sztuka przenośna

Minefy to projekt autorstwa Ewy Zwolińskiej – artystka maluje twarze na ubraniach. Wszystko niepowtarzalne, ręcznie wykonane. Powstały już tuniki, sukienki i koszulki, oraz specjalna linia dla mężczyzn – Minefy Men. Teraz artystka proponuje nam coś nowego – t-shirty z nadrukami.

Skąd ten dziwny z pozoru mariaż sztuki portretowej i rzemiosła? Ulica galerią? Ewa Zwolińska odpowiada na kilka naszych pytań.

Ultra Żurnal: Skąd pomysł, żeby zająć się modą?
Ewa Zwolińska: Modą interesuje się od wielu lat, szczególnie z pozycji obserwatora. Długo nie miałam odwagi, aby znaleźć się po drugiej stronie, aż do momentu kiedy pojawił się pomysł na MINEFY. Chcąc zawiesić obrazy na ciele, naturalnie zaczęłam myśleć o projektowaniu. Tak zaczęły powstawać pierwsze sukienki, które spełniały rolę ramy dopełniającej i podkreślającej obraz.

UŻ: Czy połączenie mody i sztuki ma w sobie jakiś głębszy sens? To jakiś twój manifest?
EZ: Moda posłużyła mi do prezentacji obrazów. Stała się inspiracją i sposobem na dotarcie do szerszego grona odbiorców. MINEFY pokazują, iż obraz nie musi wisieć na ścianie, ale jako „żywe” i ruchome zjawisko może stać się ubraniem. Moda to również sztuka. Ich spotkanie na jednej płaszczyźnie może być bardzo interesujące. Moda daje sztuce nowy kontekst i funkcję, natomiast sztuka modzie świeżość i oryginalność.

UŻ: Moda Polska – to coś dla Ciebie znaczy? Jak oceniasz to co się dzieje wśród polskich projektantów – można zauważyć, że nasz rodzimy światek modowy wyraźnie się rozwija – możemy stać się centrum mody w Europie Środkowej i dyktować trendy?
EZ: Rynek online casinos modowy w Polsce coraz lepiej się rozwija, organizowanych jest wiele ciekawych imprez, natomiast w porównaniu z pozostałymi ośrodkami mody w Europie, dopiero kiełkuje. Jednak myślę, że jest to dobry czas dla polskich projektantów, ponieważ moment, w którym poczujemy ,że dyktujemy trendy, jest nadal przed nami.
W Polsce działa wielu ciekawych projektantów, którzy odnoszą sukcesy w Europie. Myślę, ze już niedługo polski rynek, a szczególnie polscy projektanci będą mieli swój czas.

UŻ: Twoja szafa – jakie kolory w niej przeważają, jakie ciuchy lubisz nosić?
EZ: Moja szafa jest kolorowa, jednak na co dzień wybieram stonowane i raczej ciemne kolory. Najlepiej czuję się w czerni. Lubię łączenie przeciwieństw, np. elementów eleganckich ze sportowymi.

Więcej o artystce/projektantce znajdziecie tu: www.zwolinska.pl

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *